Cilt Sıkılaşmasında Rol Oynayan Besinler

Günümüzde şüphesiz ki özellikle de bayanların cilt sıkılaşması için denemedikleri yol kalmamıştır. Fakat cilt sıkılaşması için öncelikle dikkat edilmesi gereken şey beslenmedir. Peki, hangi sebze cildin sıkılaşmasına yardımcı olur?

Cilt Sıkılaşması nedir

Cilt Sıkılaşması nedir

Cildin sıkışlaşmasında ve yenilenmesinde büyük rol oynayan A vitamini bunun yanı sıra cildin bütünlüğünü korumada ve cildin daha parlak görünmesine yardımcı olur. A vitamini içerisinde bulunduran keçi sütü, inek sütü, yoğurt, et ürünleri, balık ürünleri ve peynir gibi besinler yenmelidir. Hayvansal ürünlerin yanı sıra greyfurt, maydanoz, kayısı, brokoli ve nane gibi bitkisel ürünler de tüketilebilir.

Cilt Sıkılaşmasında E ve C Vitaminin Önemi

Cilt sıkılaşmasında A vitamini ile birlikte E ve C vitaminleri de kullanılması cildin gözle görülür şekilde sıkışlaşmasında ve ölü hücrelerin ciltten atılmasında büyük rol oynar. Cildin genç ve daha sağlıklı olmasına da yardımcı olan E ve C vitamini cildin kolojen yapısının da oluşmasını sağlar. Nar, limon, böğürtlen ve yaban mersini gibi antioksidan seviyesi yüksek olan ürünleri kullanarak vücut direncinizi arttırabilirisiniz.

 

Cilt Sıkılaşması

Cilt Sıkılaşması

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir