Dekorasyonda Aksesuarın Önemi

İyi bir dekorasyon, iyi boyanmış duvarlar, uygun seçilmiş koltuklar, birbirini tamamlayan perde ve halıların ihtişamıyla belirir, fakat aksesuar kullanımı ile parıldar. Mobilyalarla bütünleşen zarif ve doğru aksesuarlar evin havasını değiştireceği gibi kişiselleştirir.

dekorasyonda aksesuarlar

dekorasyonda aksesuarlar

Evin Kişisel Özellikleri

Herkes kendi zevkine göre evini döşer. Evi dekore ederken, hangi alanın daha çok kullanıldığı, o alanın pratik ihtiyaçları, görsel tanımlamaları ve aksesuarları, evin sahibinin kişiliği hakkında bilgi verir. Mesleklerde evin dekorasyonuna katkıda bulunur. Kimi zaman iş yemeğinde çekilmiş bir fotoğraf duvarı süsler, kimi zaman kitaplıkta bir sunum dosyası zamanını bekler, kimi zamanda bir ödül vitrini güzelleştirir. Küçük ayrıntıların bu kadar öne çıktığı evlerde, aksesuar kullanımı şıklığın assolisti olarak, mekanda kendini gösterir.

küçük ev dekorasyonu

küçük ev dekorasyonu

Önemi Artan Aksesuarlar

Son yıllarda aksesuar modasının yayılması ve önem kazanması ile çerçevelerden, şamdanlara, mumlardan, saksılara, bir çok ürün renklendi. Tasarımları da son derece değişen ve gelişen aksesuarlar, kendilerini mekanlarda ön plana çıkardılar. Mekanların belirleyici unsuru olan aksesuarlarda bu sezonun en çok konuşulan ve rağbet gören parçaları, çerçeve ve aynalar. Onlardan sonra sezon desen ve renkleri ile mum ve saksı tasarımları geliyor. Şık seçimlerle güzelleşen evler doğru aksesuar uygulamaları ile parıldıyor.

dekorasyonda aksesuarın önemi

dekorasyonda aksesuarın önemi

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir