Doğru Bilinen Makyaj Hataları

Hanımların güzelliklerine olan tutkusu gün geçtikçe artıyor. Tarihin önemli kadın hükümdarları politik özelliklerinin yanı sıra güzellikleri ile de birçok ereği büyülemiş ve bu güzellikleri nesilden nesle aktarılarak günümüze kadar ulaşmıştır. Elbette her kadın beğenilmek ister.

makyaj

makyaj

Bunun içinde farklı yardımcılardan yararlanabilir. Bunlardan ilki kadının simgeleyicisi makyajdır. Makyajın her zaman kadını güzel gösterdiğini söylemek yanlış olacaktır. Çünkü yanlış yapılan makyaj güzellikten daha ziyade komik ir görüntü sergilemenize neden olup cilt kusurlarınızı da açığa çıkarabilir.

Mavi Göz Farlarını Raflara Kaldırma Zamanı Geldi

Makyaj bir gelenek ve ya kültür değildir. O sebeple annenizden ya da yakın çevrenizdeki insanların makyaj alışkanlıkları edinmeyin. Başkalarından gördüğünüz uygulamalar doğru olmayabilir. Hanımların en çok yaptığı yanlışlardan birisi fondöten seçimidir. Cilt tonuyla uyumlu olmayan fondötenler aşırı açık ve ya koyu bir tene sahip olmanıza neden olurken boyun ve cilt uyumsuzluğu ile komik bir görüntü sergilemenize neden olabilir.

makyaj

makyaj

Hanımların sık sık yaptığı yanlışlardan biri de far seçimi. Farlarınızı kıyafetinizle uyumlu olmasına özen göstermeniz demode bir davranış olur. Özellikle mavi far kullanımı facia görüntülere sebep olabilir. Güzelliğinizi bozacak uygulamalardan kaçının!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir