Epsom Tuzu Zayıflatır mı?

Banyo yaparken formda bir vücuda kavuşmanız mümkün. Epsom özellikle İngiliz tuzu olarak bilinir. Bedeni toksinlerden arındırır ve detoks etkisi kuvvetlidir. Selüliti azalttığı gibi obeziteyle savaş eder. Kas ağrılarını geçirir. Kilo vermenizde etkili olan bu tuzu haftada bir kullanabilirsiniz.

epsom tuzu

epsom tuzu

İngiliz Tuzu Kilo Verdiri mi?

Banyonuzda küvet varsa içine 1 çorba kaşığı epsom tuzu dükün. Küvetiniz yoksa tuzu ıslatıp vücudunuzu ovacaksınız. Küveti olan evler küvetin içine yaklaşık 2 su bardağı bu tuzdan katacak. 20 dakika kadar tuzlu suyun içinde bulunmanız yeterli. Kesinlikle uzun süre kalmayın. Sinirlilik ve gergin bir hal durumuna girersiniz.

tuz

tuz

Diyabet, kalp hastası olanlar ve hamile bayanlara ise kesinlikle önerilmez. Epsom tuzuna beden alıştıktan sonra yavaş yavaş içine karbonat ekleyebilirsiniz. Karbonatın yanı sıra elma sirkesi de eklenebilir. Unutmayın, bu tuz etkili olduğu için bedeni yavaş alıştırmalısınız. Haftada bir uygulamanız yeterli. Kaliteli olan yerlerden almaya özen gösterin. Kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun ve etkilerine bakın. Düzenli kullanıldığında zayıflatıcı etkisi yüksektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir