Filinta

Son dönemlerinde dizi sektörlerinde ciddi oranlarında geçmişe dönük diziler ekranlara yansıtılırken, bu dizilerin insanlarda oluşturduğu merak, kaliteli oyuncu kadrosu ve geçmişe uygun senaryo seçimi ile reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Dikkat çeken tarih dolu dizilerin başında gelen Filinta TRT ekranlarında yayımlanır.

Osmanlı Polisiye Hikâyesi

Filinta

Filinta

Osmanlı Döneminin sonlarını anlatan bir polisiye dizisi olan Filinta’nın yapımcılığı Es yapım yaparken dizinin başrollerini ise Onur Tuna, Mehmet Özgür, Serhat Tutumluer ve Damla Aslanalp paylaştı. 1820’li yılların anlatıldığı dizi de bir külliye önüne bırakılan ve ailesi tarafından bırakılan Filinta Mustafa’nın polis olduktan sonra yaptığı amansız mücadeleyi anlatıyor. Filinta Mustafa karakterine Onur Tuna hayat verirken, dizinin bir diğer önemli karakteri Kadı Gıyasettin Hatemi’ye ise Mehmet Özgür canlandırıyor.

Aldığı medrese eğitimi ve dikkat çeken zekası ile dikkat çeken Gıyasettin daha sonra Kadı olarak döndüğü İstanbul’da Filinta Mustafa ile suçlulara karşı amansız bir mücadele içerisine girecek. Dizinin bir diğer önemli karakteri ise Rum asıllı banker Boris Zaharyas olup, bu karakteri de Serhat Tutumluer canlandırıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir