Mor Renkli Yiyeceklerin Özellikleri

Doğada yer alan her yiyeceğin bir anlamı ve etkisi var. Bu yiyecekler arasında yer alan ve mor renkleriyle bizleri büyüleyen yiyeceklerin başında ise; mürdüm eriği, mor lahana, patlıcan, siyah üzüm, böğürtlen, incir ve yabanmersini gibi gıdalar geliyor. Genel olarak yaşlanma karşıtı gıdalar olarak bilinen bu meyve ve sebzeler, kanser ile savaşma konusunda da oldukça etkili.

mor besin

mor besin

Vücudu güçlendiren bir niteliği olan mor yiyecekler, hastalıklarla mücadele için gerekli olan hücre koruması ve hasta insanlara iyileşme gücü sağlama açısından son derece yararlı. Başta prostat kanseri olmak üzere, çok sayıda kanser türüne karşı insanlara destek olma konusunda da çok başarılı.

Yaşlanma Karşıtı Yiyecekler Hangileri?

Yaşlanma ile mücadelede de yine mor rengini içeren gıdalara başvurmakta fayda var. İnsan psikolojisi için de bedensel sağlık için de son derece faydalı bir besin grubunda yer alan bu yiyecekler, vücudu toksinlerden arındırma işlevi görüyor.

patlıcan

patlıcan

Ayrıca gündelik hayatta yaşadığınız olumsuz şeyler nedeniyle oluşan yıpranma, yaşlanma gibi etmenlerden de sizi koruyor. Bunun yanı sıra cilt kusurlarını, deformasyonlarını ve sarkmalarını giderici bir etkiye de sahip.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir