Gözaltı Morlukları Neden Oluşur?

Güzellik yüzde başlar, sözü her daim söylenen ve doğruluğu ise bazı kişilerce sürekli tartışılan bir cümledir. Yüz güzelliği denilince akla ilk gelen ise gözlerdir. Güzel bir bakış için göz ve göz çevresinin de aynı güzelliğe sahip olması gerekir. Birçok kadının şikayet ettiği gözaltı morluğu genetik bir durum olarak da karşımıza çıkıyor. Fakat genetik olmayan ve belli bir zaman içinde gözlemlenen gözaltı morluğu ise farklı sebeplere bağlı olarak yaşanır.

gözaltı

gözaltı

Uykusuzluk, kaliteli uyku uyuyamama, sağlıksız beslenme, stres, yorgunluk, sigara, alkol, alınan bazı ilaçların yan etkisi ya da hızlı kilo verme durumunda göre gözaltı morluğu oluşabilir. Gözaltı morluğunun geçmesi için düzenli bir yaşan, sağlıklı beslenme ve günde en az 2,5 litre su tüketimi önerilir. Bunun yanı sıra doğal bazı kürler ya da bitkisel yağlardan da faydalanarak daha çabuk bir iyileşme yaşamanız mümkün.

Gözaltı Morluklarına İyi Gelen Doğal Öneriler

Gözaltı morluğu için bilinen en önemli ve en değerli yağ badem yağıdır. Sadece gözaltı morluğu değil aynı zamanda kırışıklık içinde ideal olan yağı düzenli kullanmak önemlidir.

gözaltı morlukları

gözaltı morlukları

Bunun yanında muz ve zeytinyağı karışımını gözaltına uygulayabilirsiniz. Uygulamalarda düzenli olarak her gün yapılması tedavinin etkisi için önem taşır. Patates ya da salatalık püresi de gözaltı morluklarının açılmasını sağlayan kürlerdir. Her gün uygulanacak olan bu uygulamalar sonucunda bir ila üç hafta arasında düzelme gözlemlenir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir