Fotoğraflarda İyi Çıkmanızı Sağlayacak Makyaj Önerileri

Çağımız görsellik çağı. Herkes kusursuz güzel olmak istiyor. Herkes mükemmel görünmek istiyor. Bunun yanında bir de yaşamımıza giren sosyal medya var ki, birçoğumuz tamamen ona endeksli olarak yaşıyoruz.

Facebook, Instagram, Pinterest gibi sosyal mecralarda sanal da olsa en güzeli biz olalım çabasına giriyoruz ki, bunun içinde fotoğraflarda güzel çıkmak arzusundayız. Her ne kadar bizi kusursuz gösteren programlar olsa da. Eğer siz de fotoğraflarınızda güzel çıkmak istiyorsanız aşağıdaki tüyolarımıza göz atın.

fotoğraf çekmek

fotoğraf çekmek

Bunları Deneyin:

Makyaj önerilerine geçmeden önce size tamamen doğal bir yöntem önereceğiz. Fotoğraf çekerken ya da çektirirken olabildiğine doğal ışık olan ortamlarda fotoğrafınızı çekin. Keza konuyu makyaja bağlayacak olursak, makyajınızı da doğal ışık altında yapın. Yapay ışıklar makyajınızda yanıltıcı olabilir. Bu aslında fotoğraf çektirmeseniz de genel bir kural.

Gelelim makyaj konusunda önemli olan başlıklara, mutlaka makyaja başlamadan önce baz kullanın. Bazlar tamamen düz renkli olduğundan fotoğraf çekiminde yüzde oluşan fotoğraf çekimlerinde yüzde istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasını önler.

selfie çekmek

selfie çekmek

Pudra kullanımı da önemli olan konular arasında. Pudra kullanımını abartmayın ama günlük yaşamda pudra kullanmasanız bile fotoğraf çekimi sırasında iyi çıkabilmek için sarı pudra kullanın. Sarı pudra doğal görünmenizi ve cilt parlamalarını, solgun görünümleri önler.

Gelelim son önerimize, allık ve ruj kullanımı. Burada da işin püf noktası giysinize ve ten renginize uyan ruj ve allık seçimleri yapmanız ama asla olayı abarmamanız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir