Ev Dekorasyonunda Bohem Tarzın Sıcaklığı

Bohem tarz rahatlığı ile ön plana çıkar ve dekorasyonda kullanıldığı zaman sakinleştirici ve dinginleştirici bir etki yayılıyor. Doğanın renklerindeki yansıması olan kahverengi ve yeşil ağırlıklı eşyalar, evin aurasını genişleten ve ferahlatan bir hal almasına yardımcı oluyor. Genel olarak bohem tarz renk ağırlığı sebebi ile vintage ve etnik çizgilere yakındır. Bu anlamda iç dekorasyonda etnik ve bohem tarzı bir arada kullanmak tam anlamıyla yumuşatıcı bir etki yaratır.

bohem dekorasyon

bohem dekorasyon

Etnik ve Bohem Tarzın Birlikteliği

Etnik ürünlerin yer aldığı dekorasyonda genelde renkli kumaşlar, dokuma kilimler gibi el işçiliği olan ürünler ağırlıklı olarak kullanılıyor. Bunun yanı sıra ev dekorasyonuna karar verirken uyumsuz birçok ürünü renkleri ve/veya tonları dolayısı ile yan yana kullanarak uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

bohem dekor

bohem dekor

Genel olarak antika bir ürün ile modern ürünleri aynı alanda kullanarak uyum yakalayabilirsiniz. Zıt renkleri bir arada kullanarak bu etkinin yaratılması kolay olur. Aynı şekilde modern tarza sahip eşyalar ile etnik çizgilere sahip eşyaları bir arada kullanarak da yaparsınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir