Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Laboratuvara gitmeden evde kolaylıkla gebelik testinizi yapabilirsiniz. HCG hormonu tespiti artık evinizde ya da her yerde yapılabiliyor. İdrar testi ile ortaya çıkan bir uygulama. İdrar rengi farklılaşması sonucu gebeliğinizi anlamanız mümkün. Antikorlar özellikle bant üzerinde yer alır. İdrar ile birleşme durumunda renginde değişiklik olur.

hamilelik testi

hamilelik testi

En Kolay Hamilelik Testleri

Bazı uygulanan testler ise renk değişikliği yerine bazı belirgin çizgiler şeklinde ortaya çıkar. Bant ya da çubuklarla yapılan testler sonucunda hamilelik kısa sürede anlaşılır. Döllene durumunda adet gecikir ve test pozitif sonuç verir. Hamilelik testi özellikle adet gecikme yaşandıktan sonra yapılırsa daha sağlıklı sonuç alırsınız.0

gebelik testi

gebelik testi

Sabah aç karnına testi yapmanız en uygunu. Test kutusunda bulunan kaplar özellikle idrar için uygun. Belirli bir süre beklenir ve test sonucu ortaya çıkar. Testin türüne göre renk değişikliği bulunur.  Negatif sonuç çıktıysa ve hala adet gecikme durumu yaşarsanız testinizi tekrarlamanız gerekli. Düşük bir gebelik yaşandığı zaman idrar pozitif çıkabilir. Bu gibi durumlar için testin tekrarı çok önemli. Test yapılmadan önce sıvı tüketmeniz HCG miktarını azalttığı için hemen yapmalısınız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir