Gentest Hakkında Merak Edilenler

Gentest tanım olarak adından da tahmin edilebileceği gibi kişinin genleri ile bağlantılı olarak gerçekleştirilen sağlıklı, enerjik ve daha uzun ömürler yaşaması amacı ile yapılan geniş kapsamlı analizler bütünüdür. Daha açık bir şekilde değerlendirme yapmak gerekirse kişiye özel olarak optimum yaşam planı sunan, kişinin genlerine dair özellikleri, tıp, biyokimya, diyetetik, beslenme gibi birçok alanda yapılan çalışmaları ve istatistik değerleri kullanarak hazırlanan bir sistemdir.

Artık son yıllarda hastalık oranı artmaya başladı. Bu hastalıkların nedenleri değişkenlik gösterebiliyor. Geneli ise çevresel etkenler nedeni ile oluşuyor. Buna en güzel örnek bulaşıcı hastalıklar olabilir. Mesela tifo gibi hastalıklara yakalanmak kişinin mikroorganizma ve çevresinin koşullarına bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Hastalıkların bir kısmı ise kişinin kalıtsal özelliklerine bağlı olarak çıktığını söyleyebiliriz. Genetik nedenlerle oluşan hastalıklara örnek olarak orak hücreli anemi, fenilketonüri gibi rahatsızlıklar verilebilir.

gentest

gentest

Genetik kalıtsal özellikler bütünüdür. Genetik hastalıklardan bazıları şunlardır. Obezite, diyabet, kap hastalıkları, kanserler, beyin damar hastalıkları ve benzeri genetik özelliklere ek olarak çevre ve yaşam tarzı nedeni ile oluşur. Bu etkenlerin oranları farklılıklar gösterebilir.

Gentest Neden Yaptırılmalı?

Gentest yaptırmak için onlarca neden sayılır. Kaliteli bir yaşam, sağlıklı ömür, enerjik yaşamak, genç kalmak, fazla kilolardan kurtulmak, sağlıklı hamilelik geçirmek ve sağlıklı ve bebekler geçirmek, menapoz dönemini sorunsuz geçirmek, doğru beslenmek, kalp krizine yakalanmamak için, yaşlanma belirtilerini önlemek için gentest yaptırmalısınız.

Kimler Yaptırabilir?

Gentest 7’den 70’e herkesin uygulayabileceği bir olaydır. Çocuklar, gençleri, yaşlılar, obezler, menopozlar, kilolu, şişmanlar, hamileler, kalp ameliyatı geçirenler gibi birçok insan gentest yaptırabilir. 2 yaşından itibaren her bireye uygulanabilir.

gentest nedir

gentest nedir

Gentest Öncesinde Yapılması Gerekenler

Gentestin birçok türü bulunur. GentestCheckUp, gentestvitamin, gentestvital, gentestobezite, gentestonco, gentestmedical gibi. Testten önce alkol alınmamalı ve her zamanki gibi beslenme yapılmalı. Su kaybına neden olacak aktivitelerden kaçınılmalıdır. Randevudan 10 saat önce bir şey yememeli ve su hariç bir şey içmemelidir. Sizden kan örneği alınır ve vücut ölçüleriniz alınır. Yaklaşık 8 hafta sonunda sonuç ortaya çıkar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir