Evinizi Yenilemenin Keyfine Varın

Dekorasyon, telaffuzu itibariyle son derece gösterişli ve çok geniş kavramları içinde barındıran bir ifadedir. Gerek iş yerlerinizin gerekse de evlerinizin yenilenmesine ihtiyaç duyduğunuza, bu konuda uzman olan birinden yardım alabileceğiniz gibi bu işi kendiniz de yapabilirsiniz. Burada önemli olan dekorasyondan ne anladığınızdır.

dekore etmek

dekore etmek

Dekorasyonun İnceliklerine Hakim Olmalısınız

Dekore etmek demek, bir mekânı yıkıp yeniden yapmak demek değildir. Halk arasında zaman zaman bu tarz yanlış algılamalar oluşabiliyor. Dekore etmeniz demek, yaşam alanınızı istediğiniz gibi yeniden şekillendirmeniz demektir ve bunun için ille de büyük tadilatlar yapıp, duvarları yıkmanıza gerek yoktur. Öncelikli olarak evinizin hangi noktalarından şikâyetçi olduğunuzu ve aslında nasıl olmasını istediğinizi belirlemelisiniz.

dekore etmek

dekore etmek

Sırf beğendiniz için ya da görsel anlamda daha zengin duracağına inandığınız için, hareketlerinizi kısıtlayacak ve kullanışsız olacak dokunuşlardan kaçınmalısınız. Çünkü dekorasyonun amacı gözüne hitap etmesi kadar hayatınızı kolaylaştırmaktır. Dolayısıyla eviniz küçük ise büyük eşyalardan kaçınarak ve yer kaplayacak süs eşyaları yerine duvarlarınızı süslemeyi düşünebilirsiniz.

dekore etmek

dekore etmek

Diğer taraftan iki katlı bir evde oturuyorsanız ve evinizin içindeki merdivenler gözünüze büyük geliyorsa, onları kırdırıp yerine daha küçük ve ahşap görüntülü şık merdivenler koyarak bir anda alanınızı genişletebileceğiniz gibi görsel anlamda da zenginlik atmış olursunuz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir