Facebook Oculus VR Film Stüdyosu Kapısına Kilit Takıyor!

Facebook, kendi yüksek kaliteli VR filmlerini oluşturarak, sanal gerçeklik filmleri yaratmaya teşvik etmek amacıyla kurulan ‘sanal gerçeklik içerik geliştirme birimi’ Oculus Story Studio’yu kapatıyor. Neden kapatıyor, neler değişti? Ayrıntılar için okumaya devam edin…

Facebook, 2014’te Oculus’u 2 milyar $ dolar karşılığında satın aldı. O tarihten bu yana, şirketin sanal gerçeklik hırsları bazı hızlı etkiler yaptı. Story Studio, Ocak 2015’te büyük beklentiler ile kurulmuştu. Fakat beklenen gibi gitmemiş olacak ki Şubat 2017’de, Facebook, ABD Best Buy’daki 500 Oculus demo istasyonunun 200’ünü kapatmaya karar verdi ve Oculus kurucusu Palmer Lucky, Mart 2017’de Facebook’tan ayrıldı.

Oculus

Oculus

Facebook Yenilikler Peşinde mi?

Facebook bugün kapatmayı açıkladı. Oculus, İçerik Müdürü Jason Rubin yaptığı açıklamada “Dikkatli bir değerlendirmeyi takiben, odak noktamızı dâhili içerik oluşturmadan, daha fazla harici üretimi desteklemek için değiştirmeye karar verdik. O shift’in bir parçası olarak, Story Studio’yu silecektik ” dedi.

Facebook, Pixar ve Lucasfilm dâhil olmak üzere en son teknoloji film ve animasyon şirketlerinden bir dizi yapımcı şirket ile çalışıyordu. Şirket, bu uzmanların görüşlerini ve en iyi uygulamalarını başkalarının çalışmalarından yararlanmalarına yardımcı olmak amacıyla yine paylaşacaklarını söyledi.

facebook

facebook

Nisan ayında gerçekleşen F8 konferansında Facebook, iki insanın avatarları kullanarak, sanal gerçeklikte birlikte vakit geçirmelerini sağlayan sosyal sanal gerçeklik deneyimi olan “Uzay” projesini tanıttı. Bakalım, “Facebook Uzay” bize neler gösterecek?

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir