Gripten Kolay Şekilde Kurtulabilirsiniz

Gripten korunmak için farklı metotlar uygulanır. En önemlisi doğal bir beslenme programı uygulamak ve gribi kısa sürede atlatmak. Grip bilindiği üzere çabuk yayılır ve kişide öksürük ve nezleye neden olur. Grip hastalığı kişinin yaşam kalitesini düşürdüğü gibi iş verimini de azaltır. Gripten korunmak için bazı yöntemleri denerseniz, kendinizi de sağlıklı hissedersiniz.

grip

grip

Gripten Nasıl Kurtulursunuz?

El temizliğine çok önem vermelisiniz. Ortam ısısını sürekli kontrol etmeli ve kendinizi terlemeyen giysileri seçmelisiniz. Düzenli spor ise vücuttan toksinlerin atılmasını sağladığı için gribi daha hızlı atlatmanızı sağlar. Rastgele ilaçlar kullanmak yerine doktor kontrolünde ilaç almaya özen gösterin. Ateş düşürücü ya da pastiller kullanılabilir.

Grip olduğunuz dönemlerde kendinize vakit ayırın ve dinlenin. Bol çorba ve C vitamini ise aksatılmadan yenmeli. Sıvı tüketimini artırın ve ıhlamur, kuşburnu çayların yanı sıra bol su için. Öksürük var ise yanınızdan suyu ihmal etmeyin. Portakal, limon, kivi, ıspanak, yeşil yapraklı sebzeleri sofranızda eksik etmeyin.

c vitamini

c vitamini

Uyku özellikle hastalıkları tedavi ettiği için yeterli ve dengeli şekilde uyumaya özen gösterin. Uyku ile hücreler yenilendiği gibi bağışıklık sisteminiz de güçlenir. Grip zamanında bol uyuyun ve düzenli beslenin. Çok sık terleme durumunda ise kıyafetlerinizi hep değiştirin. Geceleri odanızı havalandırın. Gün içinde temiz havada yürüyüş yapın. Gribin yılmasını engellemek için bir süre arkadaş ortamlarından da uzak kalın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir