Cilt Kırışıklıklarına Karşı Doğal Yöntemler

Hayat biz plan yaparken başımıza gelen şeylerdir değil mi? Kendimizi de seçemeyiz sonuçta ve geçen yıllar sadece içimizde değil, tenimizde de yaşanmışlıkları belli etmeye başlar.

Yılların kendini en çok belli ettiği alanlardan birisi hiç kuşku yok ki cildimizdir ve geçen zamana bağlı olarak cildimiz üzerinde kırışıklıklar, sarkmalar, sıkılık kaybı, lekeler kendini göstermeye başlar.

cilt kırışıklığı

cilt kırışıklığı

Biz bu yazıda cilt kırışıklıkları için estetik yöntemlere başvurmadan, çok da pahalı olmadan yapılabilecek olan yöntemlerden bahsedeceğiz, tamamen denenmiş olan bu yöntemleri siz de denediğinizde faydasını fazlasıyla göreceksiniz.

Yapılabilecekler

Her şey siz de başlıyor ve aslında hiçbir şey imkansız değil, biraz inatçı olmanız yeterli. En basitinden sabah uyanır uyanmaz aç karnına içeceğiniz bir bardak su cildin nemlendirilmesine ciddi bir katkı sunacaktır ve kırışıklık oluşumunu doğal olarak önleyen bir yöntem olacaktır.

Bunun dışında cildinizi susuz bırakmamanız, cildinizi düzenli olarak temizlemeniz ve yaşınız ne olursa olsun cilt tipinize uyan bir nemlendirici kullanmanız gerekir. Unutmayın cilt kuruduğu zaman kırışıklıklar kaçınılmaz olur. Nasıl susuz topraklar çatırdayan bir görüntü veriyor ise ciltte aynen öyledir.

kırışıklık

kırışıklık

Sağlıklı beslenme, yağlı, şekerli, bol hamurlu yiyeceklerden uzak durma işin bir diğer püf noktasıdır.

Doğru bir biçimde yapılacak yüz yogası da unutulmamalıdır. Bir diğer yöntem ise cilt maskeleri, ister kendi geliştireceğiniz maskeler, isterseniz kozmetik mağazalarından alacağınız maskeler.

Son olarak güneşten uzak durmak ve güneşe çıkarken güneş kremi kullanmak da yapılması gerekenler arasında.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir