Güneş Gözlüğü Modası

Yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarı olan güneş gözlüklerimiz, özellikle kullanımıyla sundukları rahatlık ve kolaylıkla yarattığı şık görünüm sayesinde kullanımı azalmayacak bir ürün. Neredeyse herkesin bir gözlüğü olduğu gibi, farklı durumlarda takmak üzere birkaç güneş gözlüğü edinmek de sıklıkla kullanılan bir durum haline geldi.

güneş gözlüğü modası

güneş gözlüğü modası

Güneş gözlüklerini alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi, hem aksesuar hem gözlük olduklarını unutmamaktır. Çünkü çok ucuza bulup alınan modeller, göz sağlığına zarar verebilir. Bunun yanında mağazalardan gözlük seçimi yapmadan önce de, seçim sürecinin çok uzamaması için takip edebileceğiniz birkaç püf noktası vardır.

güneş gözlüğü modası

güneş gözlüğü modası

Çerçevelerin boyu yüz geometrisine uyumlu olmalı ve yüz ile kontrast oluşturmalı, çerçevenin boyu yüz boyu ile orantılı olmalı ve gözbebeklerinizin çerçeveyi ortalaması gerekiyor.

Gözlük Modasının Yeni Trendleri

Yeni trendler arasında keskin hatlara sahip şık modeller, hala kendilerine klasikler arasında yer buluyorlar. Bununla birlikte yaz sezonunda aynalı camlar çok revaçta. Bir çok değişik çerçeve modelinin içine yerleştirilen renkli aynalı modeller hem dikkat çekici, hem de güneşe karşı yeni bir teknoloji ile koruma sağlıyor.

güneş gözlüğü modası

güneş gözlüğü modası

Aynalı modellerin yanı sıra retro trendi de kendini tekrardan sahaya sokuyor ve yuvarlak çerçeveli gözlükler de sıkça terih ediliyor. Yuvarlak modeller ile aynalı camları birleştiren modeller özellikle bu yılların vazgeçilmezi haline geldi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir