Horlama Nasıl Geçer?

Horlama, başlı başına ciddi bir sorun olma özelliğine sahiptir. Uykusuz geçecek olan gecelerin habercisi niteliğindedir. Çiftler arasında ortaya çıkan derin ayrılıkların, kökenini oluşturan, sarsılmaz denen yapıları sarsabilen özelliklere sahip olan, bir eylemdir, bir sorundur, bir sıkıntıdır. Bu sıkıntının çözülmesi için birçok yol denenmiş, kiminde başarıya ulaşılmış, kiminde ise sonuç ne yazık ki hüsran olmuştur.

Çiftler arasında başlayacak olan sürtüşmelerin kaynağı olarak gösterilen horlama konusunda, birçok araştırma yapılmış, akademisyenler tarafından makaleler kaleme alınmış ve çözüm önerileri üzerinde, çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmalar neticesinde, önemli adımlar atılmasına rağmen, bazı vakalarda ne yazık ki çözüm gerçekleşmemiştir. Bu gerçekleşmeyen çözümler, horlama nasıl geçer?

Fiziksel Muayene

Sorusunu gündeme getirmiş ve her şey bu sorunun etrafında gelişmeye başlamıştır. Bu minval ışığı altında, bu konudan dertli olan çiftlerin, psikolojik destek almaları sağlanmış ve sorunun çözümü için başka bir akıl geliştirilmiştir. Gelişen bu akıl ile birlikte, zor zaman yaşayan çiftler, en azıdan ruhsal olarak oluşan gerilimlerden kurtulma yolunu seçmişler ve farklı bir bakış açısına sahip olma imkânını yakalamışlardır.

Horlamanın sağlıklı bir şekilde geçebilmesi için ilk önce fiziksel muayene yapılması gerekebilir. Fiziksel muayeneler sonucunda eğer fiziki bir bozukluk var ise bu bozukluğun tedavi edilmesi gerekmektedir. Muayene sonrasında ilaç tedavileri ve psikolojik tedaviler de uygulanabilir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.