İnternet İle Gelen Değişimler

Hayatımızın tümünü kapsayan ve her karede karşımıza çıkan internet, sağladığı kolaylıklar ve getirdiği yenilikler ile bambaşka bir dünyanın açılmasını sağladı. Açılan yenidünya ile birlikte, farklı yenilikler ve uygulamalar bizim ile beraber olmaya başladı. Yeni düzende, işlerimizi son derece kolaylaştıran internet ile hayat artık bizler için daha da kolay bir hal aldı.

Her alanda kendisini gösteren, sağladığı yenilikler ile her alanda farkını gösteren internet, teknolojinin bir yansıması olarak her daim gelişimini yükseltti. Cep telefonlarımızın içine kadar girdi ve bizi her alanda hayatın içerisine dâhil etti.

İnternet İle Gelen Değişimler

İnternet İle Gelen Değişimler

Yeni Bir Medya

Hayatın içerisinde yer alan tüm olguları kapsayan, çok hızlı bir şekilde bu olgulara bizlere ulaştıran internet, kendi içerisinde yaratmış olduğu kavramlar ile de, ciddi bir boyuta geldi ve son dönemde özellikle çok büyüdü. Bu noktada hayatımıza yeni kavramlar girdi ve biz kavramlar içerisinde adeta kaybolduk.

Özellikle, Facebook ve Twitter gibi yeni uygulamaların son derece ilgi görmesi, yepyeni bir medya türünün hayatımıza girmesine neden oldu. Sosyal medya adı verilen bu medya ile toplumun her kesiminden gelen düşünceler, bir havuz içerisinde toplanmaya başladı.

İnternetin tarihçesi

İnternetin tarihçesi

Bu havuz içerisinde yer alan tüm düşünceler, değeri karşılığında bir muhatap buldu ve bu düşünceler ile ortaya farklı akımlar ve söylemler çıktı. Bu medya üzerinden kitleler örgütlendi ve toplumsal yönde faaliyetler, gösteriler düzenlendi. Bu gösterilerin şiddeti ve etkisi, bu medya aracılığı ile büyüdükçe büyüdü.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir