Küçük Evler İçin Pratik Dekorasyon

Hızla artan nüfusla birlikte büyük şehirlerde yaşayan insanların da sayısı gitgide artmakta. Konutlar bu artan nüfusa karşılık veremediği için daha küçük yaşam alanları sunan daireler yapılmaya başlandı. Peki, bu küçük daireleri kolay yaşanabilir hale getirmek mümkün mü? Doğru ve kullanışlı şekilde dekore ederek mümkün.

küçük mutfak

küçük mutfak

 

Küçük Evlerde Dekorasyon

Küçük evleri dekore etmek zor bir iş gibi görünse de birkaç tüyo ile harika evler dekore edebilirsiniz.

Öncelikle küçük evlerde yapılabilecek en iyi hamle gömme dolaplardır. Hem yerden tasarruf sağlarken hem de eşyalarınızı gizlemek adına oldukça işe yarayacaktır. Dolapların kapaklarının sürgülü olması dar alanlardaki kullanımı rahatlaştırır.

Pencere üstleri ve pencere altları raflar için oldukça mantıklı alanlardır. Bu sayede ekstra kitaplıkla evinizin alanını daha da daraltmazsınız. Alınacak eşyalar kesinlikle portatif ve küçük olmalıdır. Tercih edilecek koltuklar mutlaka sandıklı olmalıdır. Böylelikle fazla eşyalar rahatça saklanma alanı bulur. Yataklar da baza olarak seçilmelidir. Yatak odasında büyük bir dolap kullanılamayacağı için bazı eşyalar bazada saklanabilir.

ev dekorasyon

ev dekorasyon

 

Duvar renkleri kesinlikle açık renk olmalı. Böylelikle daha aydınlık ve geniş bir görünüm elde edilir. Yerler ise açık renk kaplama olarak tercih edilmeli ve döşeme enine şekilde yapılmalı. Tercih edilecek perdeler uzun değil tamamen pencereyi kaplayacak kadar, açık renk ve ince yapıda olmalı. Halılar ise açık renk, ince ve küçük tercih edilmeli.

Küçük evlerde aydınlatmalar da oldukça önemlidir. Beyaz ışık ile daha iyi bir aydınlatma sağlanır. İyi aydınlanmayan köşelere ise birkaç ayna yerleştirilerek yansıma sayesinde geniş ve ferah bir alan yaratılmış olur.

Eşyalarınızı açık renk tercih ettiğiniz için dekoratif bir görüntüden uzak kalmamak adına canlı renkli birkaç obje ile evinize renk katabilir ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir