Maskara Sürerken Yapılan Hatalar

Güzel ve derin bir bakış için en önemli makyaj malzemesi içersinde bulunan maskara kirpiklere kattığı dolgunluğun yanı sıra renk içeriği ile de derin bir etkiyi kazandırıyor. Her kirpiğin kullanması gereken farklı maskara fırçası yer alıyor. Bunun yanı sıra renk olarak da seçiminiz önemlidir. Fakat maskara sürerken hanımların yapmış olduğu bazı hatalarda bulunuyor. Bu hatalar sonrasına da o güzel ve derin etkinin yaşanamamasına sebep oluyor.

rimel

rimel

Maskara Nasıl Sürülmelidir?

Makyaj sırasında yapılan hataların çoğunluğu maskara sürerken yapılıyor. Hanımlarında daha güzle bir etki yakalama isteklerinin yanı sıra acele ile sürülen maskara uygulaması da oldukça sıkıntılı ve kötü bir görüntünün yakalanmasına sebep olabiliyor.

Farklı maskara fırçaları içersinde sizin için en uygun olan seçimi yapmanız son derece önemlidir. Hangi fırçayı kullanırken daha rahat hareket ettiğiniz ve hangi fırça ile kirpiklerinizde arzu ettiğiniz etkiyi yakalamanız daha kolay oluyor?

uzun kirpik

uzun kirpik

Bu sorunun cevabı sonrasında ise maskara fırçasını kullanıma sıra geliyor. Maskara aceleye getirilecek bir makyaj uygulaması değildir. En ideal etkinin yakalanması için maskara öncesi kirpik şekillendirici de kullanabilirsiniz. Özellikle alt kirpik boyarken fırçayı dik tutmanız önerilir. Maskara sert ve baskı ile uygulanmaz. Daha nazik hareketler ile hızlı ama her kirpik telinin aynı yoğunlukta olması da son derece önemlidir. Bunun yanı sıra her maskara uygulaması sonrası fırçanın temizlenmesi de gerekir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir