Kirpikleri Hacimli Gösteren Uygulamalar

Makyaj için gözler son derece önemlidir. Fazla yapılan uygulamalar ya da yanlış gerçekleştirilen uygulamalar tüm makyajınızın bu etki altında kalmasını sağlayarak oldukça kötü bir görüntü sunar. Bu sebep ile göz makyajına oldukça önem vermeniz ve dikkatli olmanız önerilir.

makyaj

Göz makyajında rimel kullanımında özellikle hacimli olmayan kirpikler için geliştirilen rimeller eyer verebilirsiniz. Bu rimellerin birkaç kaç kullanımı da daha hacimli olan kirpikler oluşmasını sağlayabiliyor. Fakat uygulamada aşırıya kaçılması ya da iki uygulama arasından kirpiklerin kuruması durumunda ise pütürler oluşurken aynı zamanda kirpikler de birbirine yapışabilir. Bu durum ise son derece sıkıntı yaratırken makyajınızı silerek tekrar yapmanıza neden olabilir.

Rimelleri üst üstte sürerek bu tehlikenin oluşumu sonrasında makyajınızı tekrar yapmak istemiyorsanız kirpiklerinizi hacimli gösterecek olan bir başka uygulamaya da yer verebilirsiniz.

Rimel Öncesi Fondöten ve Pudra

Rimel kullanımı öncesinde yüzünüze uyguladığınız fondöten makyajın temelini oluşturur. Fondöten kullanımı sırasında tüm yüzünüze uygulamayı yaparken kirpiklerinize de fondöteni bulaştırın. Kirpiklerin belirginleşmesine destek olan bu uygulama sonrasında far kullanımına yer açmadan önce yüzünüze uygulayacağınız pudrayı da kirpiklerinize kullanabilirsiniz. Eğer yüzünüze pudra kullanmayı düşünmüyorsanız bebe pudrasından satın alarak bunu da kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Fondöten ve pudra sonrasında göz makyajınızı dilediğiniz şekil ve renk seçimleri ile yapıp en son rimelinizi kullanabilirsiniz. Normalden hacimli olduğunu hemen anlayacaksınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir