Saç Ekimi Nedir?

Çağımızda birçok insanın sıkıntı çektiği şeylerden birisi strese bağlı olarak gelişen ya da genetik olarak oluşan saç dökülmeleri. Her geçen gün daha çok insanda meydana gelen bu dökülmelere karşı uygulanan özel şampuanlarda ne yazık ki bu konuda yetersiz kalabiliyor. Dış görünüşün ve imajın en önemli parçalarından birisi olan saçların eski haline dönmesi ve kelleşen kafanın yeniden kıllanması için uygulanan çok farklı ve gelişmiş yöntemler mevcut.

Hayalini kurduğunuz dolgun saçlara ulaşmak istiyorsanız izlenecek olan yol çok basit. Bu konuda uygulanan saç ekimi gerekli olan serumlar ve özler ile desteklenerek belli bir dönem sonrasında hayalini kurduğunuz saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

Ekim Yapılacak Olan Alan Belirlenir

Öncelikli olarak ekim yapılacak olan alan belirlenir. Başın kelleşen kısımlarında yer alan bu bölgelerin belirlenmesinin ardından farklı yöntemler ile saç ekimi işlemine başlanır. FUe ve DHI olarak adlandırılan iki farklı yöntem bulunur. Bu yöntemler saçın var olan anacak seyrek kalan kısmına uygulandığı gibi aynı zamanda farklı olarak daha kel kalan bölgeler üzerinde de uygulanabilir.

Saç ekimi yapılırken öncelikli olarak alın esas alınır. Alın üzerinde belli bir çizgi dâhilinde ekim işlemine başlanır. Böylelikle çizgi bozulmadan saç ekim işlemi en doğal hali ile tamamlanır. Hayalini kurduğunuz saçlara sahip olmak ya da dökülen saçlarınızı yeniden kazanmak için tercih edeceğiniz oldukça kaliteli bir yöntem.

Saç Ekiminden Sonraki Süreç

Kişi saç ekimi uygulamasından sonra nelere dikkat etmeli ve bu uygulama sonrasında oluşabilecek olan etkiler nelerdir gibi akıllarda yer alan birçok soru var. Öncelikli olarak saç ekim işlemi sonrasında doktorun önermiş olduğu ilaçlar ve özel serumlar eksiksiz bir biçimde uygulanmalı. Bu süreç sonrasında ekim yapılan bölgenin üzerine kesinlikle yatılmamalı.

Geceleri uyurken daha çok sırt üstü pozisyon tercih edilmeli. Ortaya çıkabilecek herhangi bir kaşınma durumunda gerekli olan ilaçları ve spreyi saçınıza uygulayabilirsiniz. Sağlıklı bir saç ekimi süreci sonrasında dikkat edilmesi gerekilen bu durumlar ile birlikte eski saçlarınıza yeniden kavuşacaksınız. Saçlarınızı ılık su ile ve önerilen şampuanlar ile yıkayarak doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir