Migrenim Var

Migren olarak bilinen baş ağrısı insanları çaresiz bırakan bir hastalık. Çeşitli belirtilerle kendini gösteriyor. Boyundan ve şakaklardan başlayarak baş bölgesini çember gibi sarıyor, Buradan gözlere ve buruna iniyor. Açlıkta, soğukta ve sıcakta etkisi artabiliyor. Üstelik migren bazen hiçbir ilaca yanıt vermeyebiliyor.

migren ağrısı

migren ağrısı

Aslında alerjik ve genetik bir hastalık. 12-18 yaşlarında başlıyor. Kadınlarda daha çok adet dönemiyle ortaya çıkıp menopozla biten tipleri var. Migreni tetikleyen hastalıklar ve bozukluklar da görülüyor. En başta boyun-omur hastalıkları bunu yapabiliyor. Soğuk alerjisi olanlara migren tedavisiyle beraber akupunktur uygulanabiliyor.

 Eskilerden Beri Biliniyor

Akupunktur, insan bünyesindeki ying ve yang dengesini, yani bir çeşit aydınlık ile karanlığı, iyi ile kötüyü dengeleyen sistemi düzenleyerek 200 hastalıkta şifa dağıtan ir metot. Astım bu yolla iyileşebilirken, ailede her hangi bir bireyde migren olduğu bilinirse, onu da gözden kaçırmamak ve tedaviye eklemek yararlı oluyor.

migren

migren

Akupunktur yönteminin yan etkileri bulunmuyor. Bu yüzden migreni tutan hamile annelerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Hatta genetik bir hastalık olduğuna karar verildiğinden bebek bile tedaviden faydalanabiliyor. Akupunktur sadece alkol bağımlısı veya akıl hastalığı olan kişiler üzerinde uygulanmıyor. Uzak Doğu kültürleri gibi eski uygarlıklarda çağlar boyu kullanılan bu tedavi bir çeşit alternatif yaratıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir