Toplantılar İçin Profesyonel Çözüm Skype

İlk olarak 2003 yılında geliştirilen, iletişim amaçlı yazılımlardan bir tanesidir. Bu yazılımı bu kadar popüler yapan ise, video görüşmelerinden sağladığı hız ve güvenlik sistemidir. Online toplantılar için skype indir butonuna basabilir ve uygulamayı indirebilirsiniz.

İlk olarak e-bay tarafından satın alınan yazılım, daha sonra Microsoft firması tarafından satın alındı.

Günümüzde birçok video görüşmeleri, skype yazlımı tarafından gerçekleştiriliyor. Son yayınlanan sürümünde, üst düzey güvenlik paketi yer alıyor. Yazılım içerisinde bulunan ve çalışmasını sağlayan birçok kod şifrelenmiş durumdadır.

Arka planda yapılan veri transferlerinin güvenliği üst düzeyde sağlanmış. Bu verilerin kontrol edilmesi ve görünmesi, yetkisiz kişiler tarafından imkansız hale gelmiş. Binary dizilimli kodlama yöntemi ile şifreleme paketleri üst düzeye çıkarılmış.

Skype Kullanmanın Avantajları

İlk olarak Amerika’da ortaya çıkan yazılım ile milyonlarca Amerikalı, online olarak görüşme imkanı sağladı. Yazılımın yaygınlaşması ile birlikte, önceleri bireysel olarak yapılan video görüşmeleri, konferans şeklinde firmalar tarafından da tercih edilmeye başladı. Bugün milyonlarca kullanıcı, online toplantılar için skype indir butonuna basıyor ve programı indiriyor.

Cep telefonlarına ve sabit telefonlara çağrının mümkün olduğu yazılımda, voip denilen bir sistem kullanılıyor. Voip sistemi sayesinde aynı zamanda, görüntülü konuşmada yapılabiliyor. Görüntü ve ses kalitesi üst seviyede olan yazılım sayesinde, bağlantı zayıf olsa da videolu görüşme yapılabiliyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir