Minecraft Dünyasına Adım Atın

Son zamanların en çılgın oyunlarından bir tanesi olan Minecraft, 2009 yılında Markus “Notch” Persson tarafından yazılmış basit bir oyun. Resmi olarak 2011 yılında yayınlanan oyunun grafikleri ise oldukça basit ve sade bir görünüm arz ediyor. Ancak bu oyunu farklı kılan şey, oyunun konusu ve oyundaki aktiviteler. Son zamanlarda birçok kişi tarafından oynanan ve indirilen oyun günümüzde, 18 milyon kullanıcıya hitap ediyor.

Minecraft Nasıl Bir Oyun?

Oyun son derece basit grafiklere sahip. Hatta birçok kullanıcı tarafından grafikler kötü bile bulunabiliyor. Ancak oyunun can alıcı noktası, bloklarla kullanıcının kendisine yeni bir dünya yaratmasıdır. Oyunda belirgin bir hikaye göremiyorsunuz. Daha doğrusu hikayeyi oyuncu kendisi yaratıyor. Oynama biçimine göre de hikaye şekilleniyor diyebiliriz. Oyunun ana malzemesi bloklar. Bloklardan değişik türde; eşyalar, âletler, evler, yollar ve hatta şehirler inşa ediyorsunuz.

Oyunun belli aşamalarında kendinize kurduğunuz evleri koruyorsunuz. Tamamen hayal gücüne hitap eden bir oyun. Beyni oldukça fazla zorlayan ve geliştiren bir oyun. Bu yüzden dünya çapında birçok kullanıcısı var. Oyun yayınlandığı günden bu yana birçok ödülünde sahibi oldu. Bu ödüllerden bir tanesi, 2010 yılında aldığı “En İyi Bağımsız Proje” ödülüdür.

Oyunu indirmek ve kurmak oldukça basit bir iştir. sonsurum.net sitesindeki Minecraft indir buton seçeneklerinden bir tanesine basarak oyunu indirebilirsiniz. Oyunun bilgisayar üzerinden oynanan versiyonunun yanı sıra, online olarak oynanan versiyonu da var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir