Diriliş Ertuğrul Gazi

Bu günlerde geçmişimize ait diziler oldukça revaçta. Muhteşem Yüzyıl dizisinin başarısından sonra, kanallarda ardı sıra tarihi diziler boy göstermeye başladı. Bu dizilerden bir tanesi de, Diriliş Ertuğrul Gazi dizisidir. Diriliş dizisi, TRT-1 ekranlarında çarşamba günleri saat 19.55’de yayınlanıyor.

Yayınlandığı günden bu yana ilgi ile izlenen dizinin konusu, Osmanlı İmparatorluğunun ilk yıllarına dayanıyor. Dizide; Turgut Tunçalp, Serdar Deniz, Hülya Darcan gibi oyuncular yer alıyor.

Diriliş Konusu

Diriliş Ertuğrul Gazi

Diriliş Ertuğrul Gazi

13.yüzyıl’da, Ertuğrul Gazinin, Tapınak Şovalyeleri ve Moğollar ile olan mücadelesi, dizinin ana konusunu oluşturuyor. Osmanlı Beyliği’nin ilk yıllarındaki kuruluş aşamaları ve mücadeleleri dizinin konularından bir tanesi.

Dizinin 26. Bölümü (Sezon Finali)

Dizinin ilk sezonunun finalinde; Süleyman Şah ve Kayı alpleri, büyük bir fetih ve zaferle obalarına dönerler. Tapınakçıların ortadan kaldırılması, obaya beklenen huzuru getirmez. Titus yenilgisinin ardından kaçmayı başarmıştır ve intikamını almak için yemin etmiştir. Kayı obasına sızarak, Ertuğrul beyin kardeşi Gündoğdu beyi öldürmeye çalışır.

Ertuğrul Gazi, bir yandan Titus tarafından ailesine gelecek tehditleri önlemeye çalışır, bir yandan da Fırat Nehri yakınlarında gerçekleşecek önemli bir görüşmeyi tamamlamak için, babası ve abisi ile yola çıkar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir