Pürüzsüz Bir Cilt İçin Temel Uygulamalar

Herkes cildiniziz pürüzsüz olmasını arzu eder. İlk gençlik çağlarında ergenlik sivilceleri ile başlayan bu arzu gittikçe artar. Belli bir yaşatan sonra ise sivilceler yerine kırışıklıklarla mücadeleye devam eden bir cilt kaosu aslında neredeyse her dönem vardır. Yaşanan bu olumsuzlukları en aza indirgemek ve pürüzsüz olduğu kadar sağlıklı bir cilde de sahip olmak aslında hiç de zor değil. Önemli olan doğru zamanda doğru ürünü ve bakımı yapabilmektir.

Pürüzsüz Ciltler

Pürüzsüz Ciltler

Pürüzsüz Cilt İçin Öneriler

Öncelikle mutlaka cildiniz tanımanız gerekir. Kuru, yağlı ya da karma ciltlerden hangisine ait olduğunu bildiğiniz cildinize bakım yapmak çok daha kolay olurken yanlış cilt tipine uygulanacak bakımlar cildinize çok zarar verebilmektedir.

Cildinize uygun olan temizleyici, nemlendirici ve tonikleri seçerek günlük bakımlarınızı düzenli olarak yapabilirsiniz. Temizleyici günün kirini alırken tonik ekstra bir temizlik ve duruluk kazandıracaktır. En son uygulanan nemlendirici ise cildiniz rahatlatmaya yetecektir.

Pürüzsüz Ciltler İçin Öneriler

Pürüzsüz Ciltler İçin Öneriler

Yağlı ya da karma cilde sahipseniz haftada iki kez, kuru cilde sahipseniz haftada bir kez cildinizdeki ölü hücreleri temizlemek için maske yapmakta gene cildinize ve siz iyi gelecektir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir