Mısır Püskülünün Faydaları Nelerdir?

Mısırın püskülünün içerisinde yüklü miktarda potasyum, kalsiyum ve sodyum bulunur. Bunların dışında mısır; doymamış yağ, şeker, bol miktarda A vitamini, reçine ve nişasta gibi maddeleri de içerir.

Mısır’ın yetiştiği asıl yer ise Güney Amerika’dır. Boyu ortalama olarak 2 metre, kökleri kalın ve saçaklı olan bu bitki, Mısır üzerinden ülkemize geldiği için mısır adını almıştır. Ayrıca oldukça da dayanıklı bir bitkidir.

mısır püskülü

mısır püskülü

Mısır Püskülü Tedavilerde Kullanılır mı?

İçerisinde bulunan faydalı maddeler sayesinde sağlık için oldukça faydalı bir bitki olan mısır püskülü, bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

Mısır püskülü, iltihaplara ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olurken aynı zamanda idrar söktürücü özelliğiyle de bilinir. Bu yüzden alternatif tıp uzmanları, idrar yolu enfeksiyonları ve böbrek taşı gibi hastalıklar için mısır püskülünü önerirler.

mısır püskülünün faydaları

mısır püskülünün faydaları

Mısır püskülünü tüketmenin en iyi yolu ise kaynatıp suyunu içmektir. Ayrıca özellikle kadınlarda görülen ödem sorunları için birebirdir fakat uzmanlar, ödem sorunu olmayan kişilerin normal vücut sıvısını emeceği için mısır püskülünü tüketmesini önermez.

Ayrıca sakinleştirici görevi de gören mısır püskülü, iltihaplı romatizmalara iyi geldiği gibi zayıflamaya ve vücuttaki fazla yağların eritilmesine de yardımcı olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir