Mobilya Kaplaması Nasıl Yapılır

Özellikle eski mobilyalar için çok kullanılan bir yöntemdir mobilya kaplaması. Eski ve sağlam olan bu mobilyalar uzun ömürlüdür fakat; vintage modası olsa da mobilya döşemeleri artık hoşunuza gitmeyebilir ya da yıpranabilir. Bu durumda mobilyaları değiştirmek yerine kaplama yolunu tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır. Böylece onlara yeni bir renk ve görüntü verebilirsiniz.

Mobilya Kaplaması Nasıl Yapılır

Mobilya Kaplaması Nasıl Yapılır

Mobilyalara Nasıl Ve Neden Kaplama Yapılmalı

Öncelikle kaplama işlemi sizin için yeni bir mobilya almaktan çok daha ucuza mal olacaktır. Yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz bu kaplama malzemelerinin oldukça geniş bir renk ve çeşit yelpazesi vardır. Dilerseniz yapı marketlere uğramadan önce internetten de kaplama modelleri hakkında fikir edinebilirsiniz. Bu sayede eski mobilyalarınıza kendi beğendiğiniz tarzda yeni bir görüntü verebilirsiniz. Mobilyalarınız tamamen sizin hayalgücünüzle yeni bir görünüme kavuşabilir.

Mobilya Kaplaması

Mobilya Kaplaması

Mobilya kaplama aşaması ise oldukça kolay ve kendi kendinize yapabileceğiniz bir işlem. Mobilya kaplamak için aldığınız folyolar kendinden yapışkanlı olduğu için herhangi ek bir malzeme almanız gerekmiyor. Yalnızca kaplama yapacağınız mobilyaya düzgün ve kabarcık bırakmadan yapıştırabilmeniz yeterli.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir