Cilt Lekelerine Kalıcı Çözümler

Güneş cilt üzerinde kahverengi lekeler bırakarak can sıkıcı görünümlere sebep oluyor. Kalıcı hale gelmiş lekeler yaz aylarında güneş etkisi ile koyulaşarak daha da belirginleşir. Özellikle yüz bölgesindeki bu lekeler maske gibi görünerek sıkıcı bir hal alıyor.

cilt lekeleri

cilt lekeleri

Cilt üzerinde hormonal değişimler, yaralar, sivilceler gibi problemler ile lekeler oluşuyorsa da bu etmenler içerisinde en önemlisi güneş ışınlarıdır. Güneşli havalarda çözüm yolları zararlı olabileceğinden bu lekelerden kurtulmak için yazın yakıcı güneşinin olmadığı sonbahar, kış mevsimleri ideal oluyor.

cilt lekesi

cilt lekesi

Lekeler ile Savaşmanın Kolay Yolları

Bu tedavi yöntemlerinde kişinin yaşına, cilt özelliklerine ve lekelerin özelliklerine göre düzenlenen özel yöntemlerdir. Kremler ya da çeşitli yöntemler profesyonel dermatologlar tarafından belirlenir. Çok büyük, koyu lekeler değilse ve uzun zamandır mevcut değilse bu lekeler, güneş koruyucu kremler ile kullanılan C vitamini, laktobiyonik asit, salisilik asit, arbutin gibi aktif maddeler ile bakım yapılmalıdır. Kimyasal peelingler cilt yüzeyindeki ölü deri katmanını soyarak cildin yenilenmesini kolaylaştırdığı için birkaç seans ile lekeler giderilebilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir