Hızlı Zayıflatan Yiyecekler

Diyet programlarınıza daha hızlı zayıflayabilmenizi sağlayacak olan lezzetli yiyecekler eklemeniz de gereklidir. Bu yiyecekleri dozunda tükettiğiniz zaman zayıflama sürecinizi daha da hızlandırabilirsiniz. Ancak bu yiyecekleri tüketirken spor yapmayı da ihmal etmemelisiniz.

Beyaz Et

Uzman diyetisyenler tarafından tavsiye edilen beyaz et ile birlikte tavuk eti ve balık eti de tüketebilirsiniz. Protein ve demir ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bu et grubunu ızgara veya haşlama olarak hazırlayabilirsiniz.

beyat et

beyat et

Yulaflı Ürünler

Lif içerikli yulaflı ürünler sindiriminizi kolaylaştıracak olan yiyeceklerdir. Düşük yağ içermeleri ve kalorilerinin az olması da yulaflı ürünlerin diğer avantajları arasındadır. Yulaf içeren gevrek ve ekmekleri yemekleriniz ile birlikte tüketebilirsiniz.

yulaf

yulaf

Yeşil Sebzeler

Antioksidan özellikli olan ve vitamin açısından oldukça zengin olan brokoli, enginar, marul ve maydonoz gibi sebzeleri mutlaka yemeklerinizle birlikte tüketmelisiniz. Sebzeleri dilerseniz haşlanmış bir biçimde de yiyebilirsiniz.

sebze

sebze

Yumurta

Sabahları kahvaltılarınızda en az 2 adet yumurta tüketirseniz bir sonraki öğüne kadar ara öğün tüketmeden ve zararlı atıştırmalıklara yönelmeden kendinizi tok hissedebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir