4G Teknolojisi Nedir, Bu Teknoloji ile Ne Yapılabilir?

İnternet teknolojisinin en son sürümü olan 4G, oldukça yaygın kullanıma sahip ve yenilikleri hayatımıza renk katmaya devam etmektedir. Denemeleri 2004 yılından itibaren yapılmaya başlayan 4G alt yapı olarak oldukça güçlüdür. 3G’den 4G’ye geçiş oldukça kolaydır. 4G teknolojisinin en büyük özelliği kablosuz ortamlarda yüksek çözünürlük sunmasıdır. 4G teknolojisi yüksek çözünürlüğün tüm nimetlerini tüketicilerin beğenisine sunar. 4G sisteminde çoklu giriş ve çıkış sistemi bulunacak.

4G

4G

4G Teknolojisinin Özellikleri Nelerdir?

Bu sistem sayesinde bant genişliği 15 mbps’ye ulaşacaktır. Ülke olarak dünyanın en pahalı internetin kullanan ülkelerden birisiyiz. Ancak gelişim sayesinde tüm problemlerin önüne geçilmiş olunacak. 4G’nin piyasa çıkış tarihi ile ilgili kesin bilgi olmamakla beraber zamanın uzun sürmesi bekleniyor.

4G nedir

4G nedir

4G LTE günümüzde kullandığımız 3G teknolojisinden 10 kat daha hızlı bir alt yapıya sahip. Bu alt yapıyla saniyede 100 Mbit ile alt yapının kalitesine göre 1 GBit hıza ulaşılabiliyor. 4G ile anında haberleşme desteği sağlanırken 3G yüksek hızlı haberleşme desteğini sağlar 2G görüntülü konuşma sağlanamaz. 4G ile ilgili yüksek hız ifade edilse de buna ulaşmak her zaman mümkün olmayabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir