Göz Altı Morluklarına Doğal Çözüm Yolları

Doğal yollar ile göz altı morluklarının önüne geçmeniz mümkün. Doğal maskelerin yanı sıra bol su içmeniz çok önemli. Salatalık ve patates kompresi en etkili morluk tedavisi yoludur. Salatalık ya da patatesi ikiye bölün ve buzluğa koyun. Çıkardığınız zaman gazlı bez ile gözünüzde gezdirin. Bir saate morlukların indiğini göreceksiniz.

göz

göz

Göz Altı Morluklarına Bitkisel Yağlar

Limon ve badem yağı aynı şekilde göz altı  morluklarını yok eder. Limon ve badem yağını bir çay kaşığı cam bir kaba koyun ve üzerine iki damla limon sıkın. Göz altlarınıza sürün.  Dakika bekleyin ve hafifçe ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

göz altı morlukları

göz altı morlukları

Yeşil veya siyah çayda morlukların tedavisinde kullanılır. Ilımış çayı, pamuk yardımıyla göz altlarınıza sürün. Bekledikten sonra morlukların yok olduğunu ve şişliklerin indiğini göreceksiniz. Demlik poşet kullanıyorsanız, poşetleri direk göz altlarınızda bekletebilirsiniz. Buzu direk göz altınıza koymanız önerilmez. Gazlı bez üzerinden koyabilirsiniz. Buz çok bekletildiğinde kırmızılık yapabilir. Soğuk ve ılık kompreslerle göz altı morluklarınızın önüne geçeceksiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir