Mom Jeans Nedir? Ne Değildir?

İsminden de anlaşılacağı gibi anneyi çağrıştıran, daha doğru haliyle 90’lar öncesi ve 90’larda farklı versiyonlarla o dönemin genç kadınları, bu dönemin annelerinin giydiği, bundan 15 yıl önce son derece demode görülen şimdilerde ise çok moda olan kot pantolon türü.

Mom Jeans

Mom Jeans

Tabir olarak verilen ama aynı zamanda Amerika’da, bu marka ismini almış bir firma olarak kendini gösteren bol kot pantolonlar, son derece rahat ve hemen her şeyle birlikte kullanılabiliyor.Bu yüksek belli pantolonların, son trend hali büstiyer tarzı tşört ve gömlekler ile kullanılması.

Topuklu botlar ya da stiletto ile tamamlanıp, üzerine rentro tarz bir hırka ve ona uygun şal atıldığında modaya uygun bir halde taşınmış oluyor. Farklı tarzda kişilerin yenilikçi denemeleri ile de karşılaşılıyor.  Ne giyeceğine karar veremeyen, rahat giyimden hoşlananların kurtarıcı oluyor.

Mom Kot Pantolon

Mom Kot Pantolon

Yaygınlaşan Mom jeans tarzının en son örneklerini, sokak modası klasmanında ve dolayısı ile sokaklar da görmek, yeni fikirler edinmekte mümkün. Varlığını bir kaç yıl daha sürdürecek gibi görünen bu tarz, bir çok kadının ilgisi çekmekle birlikte, Hollywood yıldızları da dahil olmak üzere bir çok kadının üzerinde yer alıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.