Plastik Kullanmanın Zararları

Plastikler hayatımızda önemli bir yer kaplıyor. Özellikle mutfakta bol bol kullanılan plastik kaplar aslında hem dünyamızı hem de bizim hayatımızı tehdit ediyor. Plastik kullanmanın çok önemli zararları var. İçeriğinde bulunan bisphenol A malzemesi sıcak ile temas ettiğinde kanserojen bir madde halinde geliyor.

plastiğin zararları

plastiğin zararları

Bu nedenle plastik kaplarda bir gıda yemek hazırlanmalıdır. Son zamanların en sık görülen hastalığı olan kanserin artmasına sebep olan plastik kullanımı kesinlikle kaçınılması gereken davranışlar arasındadır. Bu yazımızda plastik konusunda siz değerli okuyucuları bazı tavsiyeler vermek istedik.

Plastiklerden Korunun

Sularımızı mümkün olduğunca cam sürahilerde barındırmalı. Cam saklama kapları kullanmalıyız. Çay ve diğer sıvıları mümkün olduğunca cam bardaklarda tüketmeye özen göstermeliyiz. Ayrıca bebeğiniz varsa mutlaka ve mutlaka cam biberon almanızı tavsiye ediyoruz.

plastik saklama kapları

plastik saklama kapları

Eğer plastik kaplarınız varsa sıcak ile temas etmesinden kaçınmanız gerekir. Birçok kozmetik ürünü yine plastik kaplar içerisinde satılır. Biz sizlere kendi bakım ürünlerinizi kendiniz doğal yöntemlerle yapmanızı tavsiye ediyoruz ve bu yaptığınız bakım ürünlerini cam kaplara saklamanızı öneriyoruz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir