İnşaat Proje Çalışmaları İçinde Statik Projenin Önemi

Mühendislik işlemleri içinde yer alan birçok farklı bölüm bulunuyor. Projelerin bütünü ile hazırlanan yapılarda tüm diğer bölümlerinde birbiri ile uyumlu ve koordineli olması gerekir. Tüm işlemler içinde en öneli olan ve temel olarak adlandırılan inşaat projeleri mimari, elektrik, mekanik, alt yapı ve de statik projeler kapsamında bir bütün olarak el alınarak özellikle mimari olan projenin tam olarak gerçekleşmesi için bu detayların iyi incelenmesi ve projelendirilmesi gerekir. Sigma Mühendislik tüm bu yapı taşlarının yerleşiminde detaylı olarak araştırmalarını yaparak ince detaylara kadar uzman ekibi ile hizmet sunuyor.

Sigma Mühendisleri İnşaat Proje İşlemleri

Sigma Mühendislik otuz yıllı aşkın tecrübesi ile hizmet vermekte olup tüm deneyimleri ile yepyeni projelere imza atıyor. Dünya standartlarına uygun olarak hazırlanan yapılar aynı zamanda Türk standardına da uyumlu olarak planlanır. İnşaat projeleri içinde diğer projeler haricinde yapının bulunduğu bölge, zemin parametresi ve de çevre yapılarda statik proje içinde değerlendirilmesi gereken konulardır. Statik proje içinde yapılan çalışmalar geniş kapsamlıdır. Kiriş, perde, kolon, merdiven ve nervür detaylarının yanı sıra kaba inşaat metrajı, tavan kalıp planları, temel planı, projesi, düşey taşıyıcı aplikasyonuna kadar içinde barındırır. Statik hesap raporunun yanında toprak perde ve temel detayları da bu çalıma içinde detaylandırılır. Sigma Mühendislik statik proje çalışmaları ile ilgili olarak konusunda deneyim sahibi olan personelli ile çalışıyor. Bu çalışmaların doğru olması iç ve dış kuvvetler karşısında yapının dayanıklı olmasını sağlayıp özellikle deprem güvenliği ile ilgili olarak bu projenin doğru yapılması, okunması ve uygulanması gerekliliğinin de önemine değinerek hizmetini sunuyor.

Sigma Mühendislik Çalışmaları

Sigma Mühendislik yapıların statik proje kapsamında güvenliğinden tüm mimari detaylarına kadar incelikli olarak çalışıp hem güvenilir hem de yaşanması kolay ve rahat olan mekânları hayata geçirir. İnşaat çalışmaları kapsamında sadece yeni yapılanma değil aynı zamanda restorasyon ve güçlendirmeye de yer veriyor. Firma ile iletişime geçmek, yapılan projeleri incelemek ve deneyimli kadrosu hakkında detaylı bilgi edinmek için https://www.sigmamuhendislik.com.tr/hizmetler/yapisal-tasarim-statik adresini ziyaret edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir