Spor Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Temel Hususlar

Spor bazı insanların hayatının önemli bir parçası haline gelmiştir. Daha sağlıklı bir yaşam için spor herkesin düzenli olarak yapması gereken bir aktivitedir. Peki spor yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Birçok kişi bu konu hakkında tam bir bilgiye sahip değildir. Bu yazıda kısaca siz değerli okuyuculara dikkat edilmesi gereken hususlardan söz ettik.

spor yapmak

spor yapmak

Bilinçsiz Spor Yapmayın

Her şeyden önce bilinçsiz spor kişiye kötü sonuçlar bırakabilir. Bu nedenle sizlere önerimiz abartılı egzersiz yapmamaya özen göstermeniz olacaktır. Sadece hafta sonu spor yapmamalısınız. Belli bir program hazırlayarak spora gitmelisiniz. Spor esnasında susarsanız bile kesinlikle su tüketmeniz gerekir. Ayrıca deli gibi acıkmayı beklemenizi tavsiye ediyoruz Yani acıkmadan yemek yemeli, susamadan su içmelidir.

bilinçsiz spor

bilinçsiz spor

Vücutta kesinlikle karbonhidrat ve protein dengesini sağlamalıdır. Bu nedenle özellikle spor sonrasında sizlere karbonhidrat depolamanızı tavsiye ediyoruz. Spora çok uzak bir kişi iseniz bisiklet kullanmayı tercih edebilirsiniz. Eklemlere ve kaslara zarar vermemek için vücudunuza uyumlu bir bisiklet seçmelisiniz. Ayrıca sporda en olmazsa olmaz nokta programdır, unutmayın.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir