Banka Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur

Anlaşmalı olduğunuz bankalardan kredi almadan önce kendinize sormanız gereken soru “kredi borcumu ödeyemezsem ne olur?” olmalıdır. Kredi hesaplamalarınızı yaparken her zaman bu ihtimali göz önünde bulundurursanız daha sonrasında sıkıntı yaşamanızı engelleyebilirsiniz.

Bankalar

Bankalar

Yasal süreç kapsamında işleyen kredi borcu ödeyememe durumları, bankaların gözünde idari bir takibe yol açacağı gibi aynı zamanda Merkez Bankası tarafından kara listeye girmeniz ile sonuçlanabilir ve sonunda bu süreç icraya kadar gidebilir.

Kredi borcunuzu ödemeniz için banka size 90 günlük bir süre tanıyacaktır. Yasal sürece girmemek için bu süre zarfında borçlarınızı kapatırsanız sadece gecikme faizini ödemekle yükümlü tutulursunuz. 90 gün içinde ödenmeyen kredi borçları için idari takip süreci başlar ve 7 gün içinde kredi borcunuzu ödemezseniz banka size 3 aylık tüm kredi borcunun ödenmesini talep eder.

Banka Kredileri

Banka Kredileri

Bütçenize Uygun Krediyi Nasıl Alabilirsiniz?

Ticari bir ilişki içinde olacağınız banka ile anlaşmadan önce krediye ait olan faiz oranlarına ve müşterilerine ne tür ödeme seçenekleri sunduğuna göre seçim yapmanız gerekmektedir. Tüm bankalar ile ilgili kapsamlı bilgilere ulaşabileceğiniz ve doğru krediyi seçebileceğiniz www.bankalar.org sitesi üzerinden bütçenize uygun krediyi alarak ihtiyaçlarınızı seçmiş olduğunuz ödeme seçeneklerine göre belirleyebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir