Şişmanlığa Yeni Çözüm

Toplumumuzda her üç insandan biri obez. Fazla kilolu diye tabir ettiğimiz kısım ise bunun dışında sayılır.

Şişmanlık, çağımızın en önemli sorunlarından biri, hızlı yemek yeme alışkanlıkları ve hareketsizlik sonucu ortaya çıkan bu sorunun çözümünde her geçen gün yeni reçeteler gündeme geliyor.

Şişmanlık

Şişmanlık

Bunlardan yeni bir tanesi Metabolik Balans Yöntemi. Bu yöntem bireyi öznel olarak değerlendirmeye alarak kişiye özel bir yol çiziyor.

Ayrıca şişmanlık sorununa çözüm oluştururken, metabolizmayı dengelemesine bağlı olarak insülin direnci, metaboliksendrom ve tiroid hastalıklarının tedavisinde de katkı sağladığı kaydedilen bir yöntem.

Şişmanlığa Yeni Çözüm

Şişmanlığa Yeni Çözüm

Metabolik Balans nasıl Çalışıyor?

Bu yöntem tamamen kişiye özel uygulanan besin reçetesine dayanıyor. Laboratuar teknikleri ile kişinin kan tahlili, idrar tahlili ve benzeri tahlilleri elde ediliyor. Bu yolla vücudun işleyişine göre yani tamamen kişi özel bir reçete, bir beslenme planı hazırlanıyor.

Aç kalmanın olmadığı bu uygulamada vazgeçme olasılığınız oldukça az. Aslında diyet yapmadan sadece beslenme değişikliği ile kontrol altına alınan kilolarınızdan kurtulma yöntemi.

Kişiye özel belirlenen beslenme planı ile metabolizma hızlandırılarak başta insülin olmak üzere vücuttaki diğer hormonların salgısı dengeleniyor. Metabolizması dengelenen beden kilo kaybetmeye başlıyor.

14 gün süren bu uygulamada, yeme içme kesilmediği için kilo kaybı su ve kas değil tamamen yağlardan oluyor. Böylece diyet yapmadan, herhangi bir ilaç kullanmadan şişmanlık sorununa bir çözüm bulunmuş oluyor.

Sağlıklı beslenme ile günde üç öğünlük bir plan çerçevesinde kişinin dengelenen metabolizması sayesinde yağların hızla erimesi mümkün. Kilo kaybı, sadece yağlardan olduğu için tekrar kilo alma riski de azalıyor.

Şişmanlık çağımızın sorunu, matabolik balans yöntemi bu sorunu çözeceğe benziyor.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.