Güne Erken Başlamanın Faydaları

Atalarımızın bir sözü vardır:  “Erken kalkar yol alır”. Aslında atasözleri yaşanmışlıklar neticesinde ortaya çıkan sözlerdir. Tecrübeler ile sabit edinimlerdir. Tıpkı erken kalkma atasözünde olduğu gibi.

Hiç düşündünüz mü atalarımızın bunu boşuna mı demişlerdir? Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere, kesinlikle değil tabi ki. Gelin dilerseniz neden güne erken başlamalı biraz düşünelim.

Gün Doğumunu İzlemek                             

Olaya duygusal açıdan baktığımızda, en az gün batımını izlemek kadar keyiflidir, gün doğumunu izlemek. Geceden sabaha geçiş, renklerin değişimini izlemek olağanüstü güzel bir duygudur ancak,  olaya sadece bu açıdan bakmak,  güne neden erken başlamamış gerektiğini tam olarak açıklamaz

Gün Doğumunu İzlemek

Gün Doğumunu İzlemek

Sağlıklı ve Kaliteli Bir Yaşam Güne Erken Başlamak İle Mümkün

Düzenli ve sağlıklı bir yaşam için kişinin bir asker disiplini ile yaşaması önemlidir. Sabah güne 06.00 da başlayan bir insan metabolizması ile güne 10.00 da başlayan kişinin metabolizması aynı değildir. Sağlıklı bir yaşam için, insanlar en az 7 saat uyumalıdır. Bu düzeni sağlamak için gece en geç 11.00 de yatılmalı ve sabah belirtilen saatte kalkılmalıdır. Bu yapılmadığında kişinin dengesi bozulacak, kilo ve sağlık problemleri başlayacaktır.

Güne Erken Başlamak

Güne Erken Başlamak

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki, güne erken başlayan kişiler daha mutlu olmakta, stres sorunu yaşamamakta, yaşamdan daha çok keyif almaktadır. Üstelik kişi daha enerjik olacağından, günün yoğunluğu artmadan daha sağlıklı işler yapabilecektir.

Yani, özetle atalarımızın sözüne boşuna değildir.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.