Suya Dayanıklı Parke Modelleri

Suya dayanıklı parke modelleri, standart ahşap görünümün su hasarına karşı koyabilen bir versiyonu olarak geliştirilmiştir. Geleneksel laminatın suyu emdiği ve şiştiği bilinir. Ancak suya dayanıklı parke modellerindeki yenilikçi teknolojiler bu durumu değiştirmeyi başardı.

Yüzeye dökülenlerden oluşan nemi çekirdekten koruyan su geçirmez conta, suyun sızmasını önleyen bağlantılar ve laminatın tabakası şişmeye karşı duyarlı malzemelerden yapılır. Bu malzemeler parkenin daha iyi su direnci oluşturmasına yardımcı olur.

Suya Dayanıklı Parkenin Faydaları

Suya normalden daha fazla dayanacak şekilde tasarlanan parke modelleri nemi ve sızıntıyı geleneksel modellere göre çok daha iyi sağlayabilmektedir. Su geçirmezlik ise üzerinden geçen zamana rağmen zeminin asla ıslanmayacağı anlamına gelir. Bu tür tanımlamalar üreticiler arasında farklılık gösterebileceğinden laminat parke satın almadan önce ürün açıklamalarını okuduğunuzdan emin olmalısınız.

Suya dayanıklı parkeler çeşitli nedenlerle ev ve iş yerlerinde popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Yürümeyi kolaylaştıran zeminin kurulumu ve bakımı kolaydır. Tıkla ve kilitle kurulumu sayesinde kolayca monte edilir. Çok sayıda renk ve stili bulunur. Renkler hem açık hem de koyu tonlarda grilerden kahverengilere ve kırmızılara kadar değişir.

Suya Dayanıklı Parke Fiyatları

Suya dayanıklı parke fiyatları, ürünlerin üretim teknolojisinden hammadde kalitesine ve üzerinde yapılan talaşlı ve talaşsız imalat yöntemlerine göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle metrekare olarak ücretlendirilen bu ürünler; her bütçe için farklı türde seçenekleri içerisinde barındırmaktadır.

Ekonomik suya dayanıklı parkeler, kaliteli suya dayanıklı parkeler ve uzun ömürlü suya dayanıklı parkeler gibi üreticilerin farklı şekillerde kategorize ettiği ürünler bulunmaktadır. Genellikle bu tür sınıflandırmalar ürünlerin ücretine göre yapılsa da; kullanıcılar olarak sizin ürün seçiminde önceliğiniz evinize uygun bir model üzerinde durmak olacaktır.

Mobilya Tarzına Göre Suya Dayanıklı Parke Seçimi

Evinize yeni bir parke döşemek istiyor fakat mobilyalarınız bu seçimi yapmanızda sizi şüpheye düşürüyorsa endişelenmeyin ve sezgilerinize güvenin. Değerlendirmeniz gereken temel faktör, mobilya renklerinizle parke renklerinizin uyumlu olması ve sizin hangi tür tarzdan hoşlandığınız olmalıdır.

Bazı parke firmaları, evinize en uygun parkeyi bulmanız için size destek sunabilir. Bu tür hizmet kapsamlarını öğrenerek seçim işleminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Suya dayanıklı parkeler hakkında daha fazla bilgi almak için https://www.parkeparke.com.tr/suya-dayanikli-parke linke tıklayabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir