Vize Gerektirmeyen Ülkeler

Yurtdışı seyahatleri insanların her zaman hayalini kurdukları ve ellerine geçen ilk fırsatta gerçekleştirmek istediği eylemlerden bir tanesi. Maalesef ülkemizden yurtdışına giderken vize işlemlerinin yapılması gerekli oluyor. Vize işlemleri oldukça teferruatlı işlemler olduğundan ve olumsuz sonuçlanabildiğinden insanlar da vize gerektirmeyen ülkeler üzerinden yurtdışı seyahatlerini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Avrupa’da Vize Gerektirmeyen Ülkeler Hangileri?

Yurtdışı dendiğinde ilk tercih her zaman Avrupa oluyor. Hem konum olarak ülkemize yakın oluşu hem de yüzlerce yıllık tarihi sebebiyle Avrupa ülkeleri yurtdışı seyahatlerinde son derece popüler. Birçok gelişmiş Avrupa ülkesi bizlerden vize talep ediyor. Ancak vizesiz gidilebilecek olan ülkeler de bulunmakta.

Avrupa’da vize gerektirmeyen ülkeler Andorra, Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna Herkes, Karadağ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova, Makedonya, Moldova, Sırbistan ve Ukrayna olarak sıralanmaktadır.

Yapacağınız seyahatlerde ülkede kalma süreniz Belarus için 30 gün, Ukrayna için 60 gün kalan ülkeler için 90 gün olarak belirlenmiştir.

Vize Gerektirmeyen Ülkeler

Asya’da Vize Gerektirmeyen Ülkeler Hangileri?

Asya kıtası Avrupa’ya göre daha fazla seçenek sunan bir bölge. Asya’da yer alan ve vize gerektirmeyen ülkeler 34 adet. Ülkelerde kalma süreleri ise oldukça değişken. Asya ülkelerinde minimum sınır 10 gün olarak belirlenirken maksimum 90 güne izin veren ülkeler yer alıyor.

Asya ülkelerinden Bahreyn, Doğu Timor, Endonezya, Ermenistan, Filipinler, Filistin, Güney Kore, Gürcistan, Hong Kong, Japonya, Irak, İran, Kamboçya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Lübnan, Makao, Maldivler, Malezya, Myanmar, Moğolistan, Nepal, Singapur, Sri Lanka, Suriye, Tayland, Tayvan, Umman, Tacikistan ve Ürdün vatandaşlarımızdan vize talep etmemektedir.

Amerika’da Vize Gerektirmeyen Ülkeler Hangileri?

Konum olarak ülkemize oldukça uzak olan Amerika kıtası bambaşka bir kültüre sahip olduğundan insanlar tarafından merak ediliyor.

Amerika kıtasında yer alan Arjantin, bahamalar, Belize, Bolivya, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Ekvator, El Salvador, Guetemala, Haiti, Honduras, Kolombiya, Kosta Rika, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Şili, Uruguay, Venezuela, Antigua ve Barbuda, Barbados, Dominika, Jamaika, Saint Kittis, Saint Lucia, Saint Vincent, Trinidad ve Tobago, Turks ve Caicos Adaları, Britanya Virjin Adaları vize gerektirmeyen ülkeler arasında yer almakta.

Afrika’da Vize Gerektirmeyen Ülkeler Hangileri?

Bambaşka kültürleri ve yaşam tarzlarını görmek istiyorsanız ziyaret edebileceğiniz kıtalardan bir tanesi de Afrika. Afrika’da da vize gerektirmeyen ülkeler 22 adet.

Afrika’da buluna ve vizesiz gidilebilen ülkeler Botsvana, Fas, Fildişi Sahili, Gambiya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Kenya, Komorlar, Libya, Madagaskar, Moritus, Mozambik, Ruanda, Senegal, Seyşeller, Surinam, Svaziland, Tanzanya, Togo, Tunus, Zambiya ve Zimbabve şeklinde sıralanmaktadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir