Meyve Artırıcı Gübre

Meyve arttırıcı gübre sayesinde meyvelerin ağaçtan veya bitkiden çiçek döneminde düşmesi engellenir ve sayıca fazla meyve elde edilmesi sağlanır. Organik ve kimyasal olarak 2 farklı gübre çeşidi bulunur. Organik gübrenin alt grupları olarak da hayvansal ve bitkisel gübreler bulunur. Toplumda en çok tercih edilen hayvansal gübrelerdir. Hem bulunması kolay hem de verimi arttırmaya yönelik etkisi çok büyüktür.

meyve artırıcı gübre

Meyve Arttırıcı Gübrenin Faydaları

Her türlü hastalık ve zararlı bakteri ve canlılara karşı bitkinin korunup meyvenin gelişmesini sağlar. Meyve arttırıcı gübre, meyvenin gelişimini hızlandırır ve kalitesini arttırır. Meyvenin toprağını yakmadan gelişimine destek olur. Bitkiye salındığı anda toprakla bütünleşip kısa süre içinde meyveye fayda sağlamaya başlar.

Meyveye olduğu kadar meyvenin köküne de sağlık anlamında fayda sağlar. Özellikle kış mevsiminde olan meyveler için çok faydalıdır. Soğuk havanın etkisiyle çiçek ve meyve veren dallardan ürünün düşmesine engel olur ve bolca meyve alımına yol açar. Turunçgil ağaçlarının yaz aylarının sıcaklığında çiçeklerini döküp meyve vermemesine mâni olur.

Gübreleme Nasıl Yapılır?

Meyve arttırıcı gübre kullanılırken zamanın önemli olduğu kadar uygulama şekli de çok önemlidir. Bazı ürünlerde yapraklar üzerinden gübreleme yapılırken bazılarında da topraktan bitkiye ulaşması sağlanır. Böylece gübreleme yapılacak meyvenin türü bunun belirlenmesinde en büyük etken olarak karşımıza çıkar. Topraktan yapılacak gübreleme işleminde tarım aletlerinden fazlaca yararlanılırken, yapraktan olanlarda pompalama aletleriyle gübreleme yapılır.

Gübrelemede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meyveleri gübrelemek için hazırlanırken öncelikle kendi sağlığınızı düşünmelisiniz. Maske, eldiven, koruyucu kıyafet gibi ürünleri mutlaka kullanmalısınız. Ellerinizi göz temasından uzak tutmalısınız. Çocuk ve yaşlılardan sakınmalısınız. Çocukların erişim sağlayacağı bir alanda meyve arttırıcı gübreyi bulundurmamalısınız. Kullanılan gübre kutusunu daha sonra başka şeyler için kap olarak kullanmamalısınız.

Gübrenin Saklanması

Meyve arttırıcı gübrenin uygun sıcaklık seviyesinde saklanması gerekir. Direkt güneşten uzak tutmaya çalışmalısınız. Kullanım süresi geçmiş ürünleri meyvenize vermemelisiniz.

Farklı boyutlarda bulabileceğiniz meyve arttırıcı gübreleri, https://www.ufuktarim.com/urun/bestonik adresinden anında sipariş edebilirsiniz. Meyvelerini düşünen her çiftçiye kaliteli ve organik gübreler ile hizmet veren firmada, ürünlerinize uygun gübre çeşitleri bulunur.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir