Yuvarlak Yüzler için 5 Kontur İpucu

Yuvarlak bir yüz aynı zamanda “babyface- bebek yüzü” olarak da bilinir. Ne kadar sevimli olsa da hiç bir kadın bebek yüzle dolaşmak istemez. Bazı yüz egzersizleri veya diyet takviyelerinin yüz görünümünü bir miktar değiştireceği muhakkak, ancak makyaj hızlı ve ucuz sonuç verir.

yuvarlak yüz makyajı

yuvarlak yüz makyajı

Beyonce, Charlize Theron, Drew Barrymore ya da Cameron Diaz’a bakın. Onların yüz güzelliğinin, aşağıdaki yüz makyaj stratejilerinden biraz yardım aldığına eminiz.

  • Daire şekli ovale yerleştir: Bu, bir bronzlaştırıcı veya baz krem kullanılarak istenmeyen dolgunluğun renklendirilmesi ile yapılabilir. Saç çizgisi boyunca yüzünüzün kenarına bir çizgi uygulayın; kaşın hemen üzerinde başlayan ve çene çizgisini takip ederek gölgelenen bir efekt elde etmek için harmanlayın.
  • Elmacık kemiklerine dik açı: Gözün dış köşesinin altındaki üst yanaklara, allık ile kısa dikey darbe vuruşu uygulayın ve yatay vuruşlarla yanağınıza dağıtın. Yüzün daha uzun görünmesini sağlamak için hafif bir dikey iz bırakın. Her rengi taban temeline karıştırın.
yüz kontürü

yüz kontürü

  • Gözlere odakla: Gözleri genişletmek için dış göz kapağında daha koyu bir renk tonu, içe doğru açık bir renk kullanın. Sadece üst kirpikler üzerinde rimel kullanın. Kaşlarınızı kaldırıp bir kemer şekli vererek yüzün boyutunu uzatın.
  • Burnu düzleştir: Yanaklarda kullandığınız aynı temeli kullanarak burnu düzleştirin. Köprüden burun deliğine kadar ince bir çizgi uygulayın ve harmanlayın. Çevresinde daha açık renk bir temel uygulayın.
  • Cesur dudaklar: Doğal olarak dolgun, cesur renklerle dudakları vurgulayın. Dudaklarınız ince ise hafif renk tonları seçin. Makyaj yapmanın amacı, sahip olduğunuz şeylerden en iyi şekilde yararlanmaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir