Açıkhava Yemek Mekanları için 5 İpucu

Açık havada yemek yemek, yılın ılık ve sıcak aylarında çok beklenen bir ritüeldir ve yemek deneyimi sırasında yaratılan ruh hali, yıllarca hatırlanabilir. Bahçenizin veya verandanızın bir yemek alanına dönüştürülmesi çok az çaba gerektirir. Sizin ve konuklarınızın memnuniyeti için bu 5 ipucunu takip edin.

Boyut Düşünün: Büyük, konforlu, derin oturma setleri popüler, ancak konuklarınızın sandalyelerine girip çıkması için yeriniz yoksa kullanışlı olmaktan öte eziyet vericidir. Bahçe masa ve sandalye takımı için alışverişe başlamadan önce alanı ölçün. Daha az ve bazen daha küçük, daha akıllı bir yol bulabilirsiniz.

Konum: Mutfak iç mekânda ise kolay erişim için açık masanın çok uzakta bulunmaması iyi bir fikirdir. Konuklara, açık mutfak, yemek masası ve açık büfe masası arasında hareket etmeleri için masanızın konumunu ayarlayın.

Doğru Yemek Seti Seçimi: Eşleşen sandalyelere sahip güzel bir açık yemek masanız varsa, tek yapmanız gereken bakımını yapmak ve temizlemektir. Yakın zamanda açık hava yemek seti satın almayı planlıyor musunuz? Satın almadan önce kendinize şu soruları sorun: Kaç kişi bunu kullanacak? Oval, yuvarlak, dikdörtgen veya kare, hangi şekli tercih ediyorsunuz? Bu şekil ve büyüklük aklınızda bulunduğunuz alana uyuyor mu?

Rahatlık: Yemek sandalyeleri açık alanınız için birincil oturma olacak mı? Eğer öyleyse yastıkları olan sandalyelerde yemek yemeyi düşünebilirsiniz. Sandalyeler havuza veya yemek servisine yakın oturma olarak çifte görev yapabilir.

Stil: İç mekân mobilyalarınıza ve onlarla ilgili fikirlerinizi dışarıdaki görünüme taşıyın veya kendiniz de dâhil olmak üzere herkesi şaşırtın, görünümü değiştirmek için içeride olanın tersi bir şeyle cesur stiller deneyin.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir