Cilt Güzelliği için Öneriler

Güzel bir cilt tüm kadınların hayalidir. Cildinize ne kadar iyi bakarsanız kusursuz bir yaşlılık dönemi geçirirsiniz. Peki, kusursuz bir cilt için neler yapılmalı?

cilt güzelligi

cilt güzelligi

Cilt Temizliğine Dikkat!

İy bir cilt teimizliği güzel bir cilt için gerekli olan en temel altın kural. Eğer cildinizi iyi temizlemezseniz makyaj ve açık havada cildinize yapışan toz artıkları cilt gözeneklerini doldurur. Bu da cildin hava almasını engeller. Hava almayan bir cilt ise lekelenmelere ve sivilcelere yol açar. Bu nedenle cildinizi daima temiz tutmaya özen göstermeniz gerekiyor.

güzellik

güzellik

En az günde bir kere yatmadan cilt temizliği yapmanız gece boyu cildinizin hava almasını sağlayacaktır. Haftada 2-3 gün uygulayacağınız peeling ise gözeneklerinizi yenileyecek ve daha canlı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.
Cilt ve güzellik uzmanlarının açıklamalarına göre her gün uyguladığınız rutin cilt bakımını aksatmadığınız sürece mükemmel bir cilde sahip olmanız mümkün. Bu nedenle her sabah ya da her akşam günlük yapılan cilt temizliği ve tonik uygulaması büyük önem taşıyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir