Acısız Ağda İçin Öneriler

Cildin doğal koruması olan kıl ve tüylerin kopartılırken acı hissedilmesi gayet normaldir. Ancak, aynı derecede kıl oranına sahip olan kadınlarda ağrı duygusunun farklı şiddetlerde algılanması olarak da tanımlandırılan ‘ağrı eşiği’ ağda yaparken acıya dayanıklılığınızın ölçüsüdür. Yapısal bir özellik olduğu için ağrı eşiğini değiştirmenin bir formülü de yoktur. Yine de ağda yaparken acı duymamanıza veya daha az acı hissetmenize yardımcı olabilecek önerilerimize göz atmalısınız…

acısız ağda

acısız ağda

 

Ağda Yapmadan Önce Mutlaka Okuyun…

Hemen her kadının muzdarip olduğu ‘istenmeyen tüyler’ ağda ile de alınsa epilasyon aleti de kullanılsa mutlaka canınızı yakar. Ağda yaparken acısız ağda yapmak göreceli olarak pek mümkün değilse de acınızı azaltacak, pek fazla acı hissettirmeyecek bazı ürün ve yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

ağda

ağda17

 

  • Özellikle regl gibi özel günlerde yapılan ağda esnasında daha fazla acı hissi duyulur. Çok mecbur kalmadıkça bu günlere denk getirmemeye çalışabilirsiniz.
  • Ağda yapmadan önce sıcak bir duş vücudu rahatlatır, kılcal damarların genişlemesine neden olarak ağrının daha hafif hissedilmesini sağlar.
  • Ağda seçimi acısız bir ağda için önemlidir. Kişiye göre pudralı sir ağda veya çamsakızı ağdası zamanla daha az kıl çıkmasını sağlayabilir ve daha az acılı olabilir.
  • Emla krem, Anestol gibi uyuşturucu kremler ağda yapmadan önce lokal olarak kıl alınacak bölgeye uygulandığında ağrıyı azaltabilir. Bir hassasiyetiniz varsa doktorunuza danışmanız önerilir.
  • Ağda yaparken canınızın yanacağını bildiğiniz ve düşündüğünüz için psikolojik açıdan gerginlik yaşar ve acıya daha duyarlı hale gelirsiniz. Güçlü olduğunuz, küçük bir kılın sizin canınızı ne kadar yakabileceği gibi düşünceler ile kendinize telkinde bulunun, yararını göreceksiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir