Cildi Sıkılaştırma Özeliği Olan En Şaşırtıcı Formül

Ebedi gençlik hakkında yazarlar yazdı, şairler tasvir etti ve film yapımcıları bu fanteziye görsel bir hava verdi. Ancak bir gün, derinizin doğal gücü ile birlikte kalacağı ve sarkmanın kaçınılmaz olan sürece başlayacağı gerçeği ile karşılaşacaksınız.

sıkı cilt

sıkı cilt

 

Bireysel genetik havuzunuz, sigara ve içki içmeniz, mor ötesi ışınların zararlı etkisi, hızlı kilo kaybı, kötü beslenme alışkanlıkları ve sert kimyasalların kullanımı sayesinde cilt yavaş yavaş elastin (proteinlerin bağ dokularında bulunan proteinler) ve kollajen kaybetmeye başlar. Doğal süreci durdurmak mümkün değilse de bu hızlı ilerleme önlenebilir, üstelik şaşıracağınız bir formül ile…

cilt sıkılaştırma

cilt sıkılaştırma

Kahve, birçok kişinin en sevdiği içecek olmasının yanı sıra, yüzün fazla nemini boşaltarak cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Kafein serbest radikallerle savaşan ve hücre ve doku büyümesini teşvik eden antioksidanlar içerir, aynı zamanda cildi ve ölü hücreleri temizler. Havuç ise antioksidan özellikli beta-karoten içerir, kil ile birlikte ölü hücreleri uzaklaştırır.

2-3 bardak rendelenmiş havuç ile 2-3 kaşık (aktarlardan bulabileceğiniz) kırmızı kil veya yeşil kili karıştırın. Karışıma 1 çay kaşığı su ve 2 fincan öğütülmüş (Türk kahvesi ya da expresso vb) kahve ilave edin, iyice karıştırın ve karışımı temizlemiş olduğunuz yüzünüze hafifçe uygulayın. 2 dakika kadar yukarı doğru dairesel hareketle masaj yapın ve 10-15 dakika arasında yüzünüzde bırakın. Ilık suyla durulayın ve kurulayın.

Bu yüz maskesini her hafta 2-3 kez kullanabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir