Steam Nedir?

Bilgisayar sektöründe özellikle oyun konusunda en çok tercih edilen program steam programıdır. Steam programı, birçok oyun tutkununun ilgi ile oynadığı Counter Strike, Half-Life programa imza etmiş valve tarafından dünyanın en büyük platformudur. Yaklaşık 3 yıl önce piyasaya çıkan steam, Windows, Linux ve OS X işletim sistemlerinde çalışıyor ve aynı zamanda mobil işletim sistemlerinde de uygulama olarak bulunuyor.

Steam programı, bilgisayar oyunlarını satın alma imkanı sunan en büyük oyuncu platformudur. Piyasaya çıktıktan kısa süre sonra çok sayıda oyuncu kitlesine sahip programın en son 5 milyona aşkın kullanıcısı vardır ve bu sayıda her geçen gün artmaktadır. Steam programı sadece bir oyun alışveriş sistemi olmamakla birlikte, aynı zamanda bir oyun ağı sunan sosyal bir oluşumdur.

Steam Nasıl Yüklenir

steam indir

steam indir

Steam programı sayesinde arkadaş listesinde yer alan oyuncakları direkt olarak oyuna davet etme imkanı sağladığı gibi dilediğiniz zaman da arkadaşlarınızı oyunlara katma imkanı sunar. Steam’ın kurulumu son derece kolay olduğu gibi ücretsizdir. İndirmenin ve üye olmanın ücretsiz olduğu program, Windows, Linux ve OS X platformlarında çalışmaktadır.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir