Anksiyete Nasıl Anlaşılır?

Kaygı bozukluğu olarak adlandırılan anksiyete rahatsızlığı kişilerin gündelik hayatını olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. Anksiyete bozukluğu yaşayan kişiler sürekli olrak kötü olayların olacağını düşünerek sosyal hayatlarını yaşayamayacak hale gelirler.

Anksiyete rahatsızlığınızın olduğunu genel olarak süreklilik halini almış alan kötü düşünceleriniz ile belirleyebilirsiniz. Boş yere kuruntu yapıyor ve yaptığınız bu kuruntuları uzun süre kafanıza takıyorsanız anksiyete bozukluğu belirtisi yaşıyor olabilirsiniz.

anksiyete

anksiyete

Konsantrasyon güçlüğü anksiyete bozukluğu olan kişilerde gözüken bir sorundur. Ders çalışırken ya da işlerinizi yaparken bu tür sorunlar yaşıyorsanız anksiyete bozukluğunuz olabilir.

Uyku Sorunları ve Terleme

Yeni girdiğiniz ortamlarda sürekli olarak kendinizi küçük düşecek sanıyorsanız ve gergin hissediyorsanız anksiyete bozukluğunuz olabilir.

Anksiyete bozukluğu yaşayan insanlar karşılaştıkları durumlara karşı diğer insanlara göre daha tuhaf tepkiler verirler. Örneğin el ve ayak titremesi ile terleme gibi belirtiler çeşitli durumlar karşısında ortaya çıkabilir.

anksiyete nedir

anksiyete nedir

Ölüm, kaza ve beklenmeyen riskler karşısında anksiyete bozukluğu olan kişiler soğukkanlı yapılarını asla koruyamazlar ve büyük bir paniğe kapılırlar. Anksiyete bozukluğuna sahip olan insanlar uyku esnasında aralıklar ile uyanırlar ve uykuya dalmakta güçlük yaşarlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir